Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy warto poddawać tonery procesom regeneracji?

Spis treści
- Regeneracja tonera a aspekty ekologiczne
- Regeneracja tonerów a koszty
- Na czym polega fenomen regeneracji tonerów?
Masz drukarkę i masz już dość kosztów wynikających z ciągłego kupowania nowego tonera? Chcesz zaoszczędzić, dodatkowo zadbać o środowisko, a przy tym nie stracić gwarancji na drukarkę? Sprawdź, czy możliwość regeneracji tonera jest opcją dla Ciebie! To bezpieczne i praktyczne rozwiązanie pozwala zapewnić wydajność tuszu niemalże identyczną, jak w przypadku zakupu nowych. Sprawdź, jakie korzyści niesie regeneracja tonera.
Regeneracja tonera a aspekty ekologiczne
Szacuje się, że w Polsce co roku sprzedaje się aż 4 mln nowych wkładów do drukarek. Co więcej, jedynie 10% wyeksploatowanych materiałów trafia do utylizacji lub regeneracji. Pozostałe wkłady są wyrzucane do zwykłych pojemników na śmieci i wywożone na wysypisko. W aspekcie ekologicznym jest to niekorzystne działanie. Kartridże tworzy się z tworzywa sztucznego, którego rozkład trwa nawet kilkaset lat. Co więcej, w każdym takim pojemniku zostają substancje chemiczne — tonery to niebezpieczny odpad zanieczyszczający środowisko naturalne. Tym samym, wybierając regenerację tonerów, przyczynia się do poprawy sytuacji środowiska naturalnego.
Regeneracja tonerów a koszty
Koszt eksploatacji drukarki można obniżyć dzięki zakupom zamienników oryginalnych tuszy lub dzięki regeneracji tonera. Nie warto jednak działać samodzielnie. Profesjonalizm i skuteczność w tym działaniu wykazuje firma Agma w Mysłowicach. Decydując się na możliwość poddania tonera regeneracji, oszczędności sięgają od 50% do aż 90% środków przeznaczanych na zakup tuszu.
Na czym polega fenomen regeneracji tonerów?
Na początku procesu regenerowania tonera do drukarki rozkłada się zużyty pojemnik na części, następnie dokładnie czyści, wymienia wyeksploatowane elementy, a na końcu uzupełnia wkład. Czynność ta kończy się poddaniem kartridża testom na kompatybilnej drukarce. Szacuje się, że zregenerowany toner jest co najmniej tak samo wydajny, jak oryginalny, nowy tusz, ponieważ producenci nie zapełniają całkowitej pojemności kasety tuszem, celowo umieszczając mniej proszku. W przypadku regeneracji nie dopuszcza się do takiej sytuacji. Dzięki temu otrzymuje się większą wydajność tonera.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana